Finanse z głową
Finanse tylko z głową!
Kredyt na różne potrzeby
Kredyt gotówkowy, to kredyt typowo konsumpcyjny. Może on być wykorzystany na różne wydatki i potrzeby, obojętnie, czy będzie to sfinansowanie zakupu sprzętu AGD, samochodu, czy wyjazdu urlopowego. Jest to z pewnością dla wielu osób dość atrakcyjna opcja, gdyż pozwala na zakup różnych dóbr, czy korzystanie z usług niemal od razu, bez konieczności odkładania na te wydatki. Czasem zresztą nie ma zbyt wiele czasu, aby odkładać. Zawsze trzeba mieć jednak świadomość, ze każdy kredyt gotówkowy trzeba będzie kiedyś spłacić i decyzja zawsze musi być dobrze przemyślana.
Co będzie korzystne?
Jaka opcję kredytu gotówkowego wybrać? Jest to z pewnością ważne pytanie, ale obejmuje ono wiele szerokich aspektów. Przede wszystkim dobry kredyt powinien generować jak najmniejsze koszty, czyli posiadać możliwie niskie oprocentowanie oraz niskie opłaty prowizyjne, a nawet ich brak, co zresztą praktykują niektóre banki. Oprócz tego przy wyborze ofert należy zadbać o to, aby spłata kredytu w przyszłości odbywała się na jak najbardziej dogodnych w naszym przypadku warunkach. Do naszych potrzeb i możliwości powinna być dopasowana ilość oraz wysokość rat,. Czasem można to indywidualnie negocjować, co jest niewątpliwym plusem, ponieważ wtedy warunki spłaty mogą być optymalnie dopasowane do potrzeb danej osoby. Trzeba tez rozważyć jaka opcję warto wziąć, jeśli chodzi o rodzaj oprocentowania, które może być stałe lub zmienne. Pierwsze to takie, które nie zmienia się podczas okresu spłaty. Drugie zależne jest zaś od zmian stóp procentowych, a więc może być niższe wraz z ich spadkiem, jak i wyższe wraz z ich wzrostem. Oprocentowanie zmienne jest to więc pewne ryzyko, które jednak czasem może być opłacalne. Przy kredytach o bardzo krótkich terminach spłaty takie zmiany nie zawsze muszą mieć jednak znaczenie.
Co wymagane jest od banku?
Zanim otrzymamy kredyt, bank sprawdzi nasza zdolność kredytową, a więc to, czy zdołamy spłacić kredyt. Będzie pewnie potrzebne zaświadczenie o dochodach, a także jakieś zabezpieczenie kredytu w postaci żyrantów, czy coraz popularniejszego ubezpieczenie. Bank sprawdzi też pewnie historię kredytową, aby zobaczyć, jak wyglądały spłaty długów wobec banków w przeszłości. Z tego powodu warto wszystkie swoje zobowiązania regulować na bieżąco.